loading Wczytywanie

Aktualności

Alumni AWSD mistrzami Polski w tenisie stołowym!

| autor: | źródło:

Turniej odbywał się w Częstochowie w dniach 29 XI – 2 XII 2015 r. Uczestniczyło w nim blisko 60 kleryków reprezentujących 14 seminariów diecezjalnych i zakonnych.

Białystok Mistrzem Polski! W emocjonującym finale Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym drużyna Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku pokonała kleryków z Opola 3:2. Trzecie miejsce wywalczyli alumni z Przemyśla.

Ponadto sukces osiągnął alumn Piotr Sady, który zajął trzecie miejsce w zawodach indywidualnych, przegrywając jedynie z mistrzem Jędrzejem Baranowskim z Seminarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Skład drużyny AWSD w Białymstoku:
    - Piotr Sady (II rok)
    - Piotr Dzierzgowski (II rok)
    - Kacper Oniśko (I rok)

Warto przytoczyć słowa abp Wacława Depo, który rozpoczął zawody. Mówił on do zgromadzonych alumnów: „To bardzo dobrze, że polskie seminaria znajdują w Częstochowie swój dom i swoje miejsce”. Dziękując organizatorom zawodów, życzył wszystkim wielu sukcesów sportowych, ale przede wszystkim ciągłego wzrastania w łasce Bożej. „Ja się modlę, żeby nikt nie przegrał” – mówił pasterz Kościoła Częstochowskiego, przytaczając słowa śp. s. Teresy, która pracowała w radomskim seminarium. Prosił zawodników, żeby nikt nie czuł się przegrany, bo prawdziwe zwycięstwo polega na „wzrastaniu razem z łaską Bożą i pomaganiu innym”.