loading Wczytywanie

Aktualności

Kandydatura do diakonatu i prezbiteratu

| autor:

Ks. Abp. Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki przyjął kandydaturę 11 alumnów naszego seminarium do diakonatu i prezbiteratu .

Kandydatura to bardzo ważny moment w życiu alumna, ponieważ w obecności Księdza Arcybiskupa i zgromadzonego Kościoła wyraża on chęć i gotowość przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu i prezbiteratu. Jest to zarazem „ostatnia prosta” na drodze ku Chrystusowemu kapłaństwu.

Uroczystość ta została poprzedzona adwentowym dniem skupienia, poprowadzonym przez Ks. Marka Kowalczuka, profesora AWSD. Tematem rekolekcji był Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Zwieńczeniem dnia skupienia była uroczysta Eucharystia, podczas której alumni V-go roku wyrazili pragnienie przyjęcia święceń wobec Księdza Arcybiskupa, całej wspólnoty seminaryjnej oraz swoich najbliższych. Po zakończonej Mszy Świętej udaliśmy się na wspólną kolację.

Otoczmy naszych braci modlitwą, by to bezpośrednie przygotowanie do sakramentu święceń, było dla nich szczególnym czasem pogłębiania relacji z Jezusem, który powołał ich na świadków Ewangelii.

GALERIA