loading Wczytywanie

Aktualności

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE HALOWEJ W BIAŁYMSTOKU

| autor:

W dniu 20 lutego 2016 r. odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej!

 Białystok stał się domem rozgrywek, które od 3 lat są organizowane przez Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne. Dumnie podjęliśmy w tym roku 15 drużyn, łącznie 120 zawodników. Komplet uzupełniła nasza reprezentacja, obrońca tytułu.

Rozgrywki poprzedziła wspólna Msza Św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył Ks. prał. dr hab. Andrzej Proniewski, rektor AWSD w Białymstoku. Homilię wygłosił Ks. prał. prof. dr hab. Józef Zabielski wieloletni wykładowca seminarium. Przypomniał wartość miłosierdzia, jako szczytu miłości i szczególnego przymiotu Boga objawiającego się w każdym człowieku.

Po wzmocnieniu sił wspólnym śniadaniem, przenieśliśmy się do obiektów przy ul. Kościelnej i ul. Warszawskiej, tj. budynków Zespołu Szkól Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia oraz VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta. Rozlosowane grupy podjęły rywalizację w systemie „każdy z każdym”, by następnie przejść do fazy pucharowej.

Udział w zmaganiach brały drużyny alumnów z Białegostoku, Częstochowy, Łodzi, Przemyśla, Kielc, Pelplina, Sandomierza, Warszawy (zachodniej), Warszawy (wschodniej), Łomży, Siedlec, Kalisza i Drohiczyna oraz przedstawiciele seminarium Jezuitów, Franciszkanów z Wrocławia i Księży Misjonarzy z Krakowa.

Rywalizacja zacięta, lecz pełna wzajemnego szacunku, wyłoniła zwycięzcę, którym okazała się reprezentacja WMSD w Warszawie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Łomży, a trzecie alumni z Siedlec. Warto zwrócić uwagę na postawę reprezentacji Kielc, która zajęła czwarte miejsce, z niej wybrano najlepszego zawodnika mistrzostw Mateusza Jędrochę. Najlepszym strzelcem z wynikiem 9 trafień został Rafał Przezdziak z Siedlec, a najlepszym bramkarzem Łukasz Brzostowski z Łomży.

W prace organizacyjne imprezy włączyło się całe środowisko AWSD w Białymstoku. Zawsze jest to wyzwanie, by godnie zaprezentować się nie tylko sportowo, lecz również organizacyjnie. Dlatego jesteśmy szczególnie wdzięczni sponsorom. W tym roku wspierali nas Suempol oraz sklep sportowy Kaja, a także Urząd Miasta Białegostoku.

GALERIA