loading Wczytywanie

Aktualności

Pielgrzymka inauguracyjna AWSD

| autor:

8. października br. odbyła się inauguracyjna pielgrzymka alumnów AWSD podczas której odwiedziliśmy Pratulin, Kostomłoty, Kodeń oraz Leśną Podlaską.

6. października minęła dwudziesta rocznica wyniesienia na ołtarze Męczenników Podlaskich z Pratulina. Społeczność seminaryjna odwiedziła tamtejsze sanktuarium gdzie znajdują się ich relikwie. Jest to miejsce martyrologii polskich unitów oraz pamięci o wydarzeniach, jakie rozgrywały się na tych ziemiach w roku 1874. W wyniku prześladowań carskich wielu katolików obrządku wschodniego na ziemiach zaboru rosyjskiego oddało życie za swoją wiarę, dzielnie broniąc swej wolności religijnej oraz tożsamości narodowej.

Kolejnym ważnym punktem naszej pielgrzymki były odwiedziny w Kostomłotach- jedynej istniejącej na ziemiach polskich parafii neounickiej.

Msza święta wieńcząca nasz wyjazd odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w nadbużańskim Kodniu. Przedłużeniem naszej modlitwy była krótka wizyta w sanktuarium oo. Paulinów w Leśnej Podlaskiej, gdzie zatrzymaliśmy się na adorację Najświętszego Sakramentu.

Do nowego roku naszej formacji przystępujemy umocnieni modlitwą oraz doświadczeniem wspólnoty, jakie dane nam było przeżywać razem z naszymi moderatorami.

GALERIA