loading Wczytywanie

Aktualności

Niedziela Powołaniowa

| autor:

23 października 2016 r., w XXX Niedzielę Zwykłą, parafia pw. Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe w Białymstoku gościła alumnów V roku wraz z ojcem duchownym, ks. Dr. Dariuszem Sokołowskim.

Wizyta była podyktowana odbywającymi się cyklicznie w parafiach naszej Archidiecezji tzw. "niedzielami powołaniowymi”. Alumni uczestniczyli w Mszach Świętych, pełnili funkcje wynikające z posług lektoratu i akolitatu oraz zachęcali wiernych do wstępowania w szeregi Grona Przyjaciół Seminarium – grupy, która towarzyszy duchowo klerykom poprzez modlitwę zanoszoną w ich intencji. Poprzez cały dzień homilie głosił o. Dariusz. Nawiązując do odczytywanej perykopy ewangelicznej o modlitwie faryzeusza i celnika zachęcał, by zawsze z pokorą stawać przed Panem, nie zaniedbując także prośby o to, by „wyprawił [On] robotników na swoje żniwo”. Na Mszy z udziałem dzieci Słowo skierował al. Gaweł Korzeniecki. Wezwał w nim do wspólnej, rodzinnej modlitwy dziękczynnej za wszystkie dobra, które otrzymujemy z ręki Bożej.

Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjęcie całej wspólnocie parafialnej, na czele z Księdzem Proboszczem kan. Maciejem Kozłowskim. Mamy nadzieję, że obok pochodzącego z tej parafii al. Damiana Silwonika, formację do kapłaństwa rozpoczną kolejni młodzi ludzie, których powoła Pan.

al. Karol Godlewski

GALERIA