loading Wczytywanie

Aktualności

Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium

| autor:

29 października 2016 r. nasza wspólnota seminaryjna gościła bliskie nam osoby, które to przeżywały swój dzień skupienia.

Rozpoczął się on od konferencji ks. Jana Bielskiego, ojca duchownego. Wyraził w niej wdzięczność zgromadzonym za potężny oręż modlitwy, który towarzyszy kapłanom i tym, którzy do kapłaństwa się przygotowują. Po niej poszczególnym członkom GPS została powierzona opieka duchowa nad alumnami roku I-go i tymi, którzy w tym roku dołączyli do wspólnoty białostockiego seminarium.

Kulminacyjnym punktem dnia była poprzedzona możliwością przystąpienia do Sakramentu Pojednania uroczysta Eucharystia w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył ks. Andrzej Proniewski, rektor AWSD. Homilię wygłosił ks. Dariusz Sokołowski, ojciec duchowny. Opierając się na odczytanej perykopie ewangelicznej zachęcił, aby każdy upatrywał swojej wartości nie gdzie indziej, jak tylko w fakcie bycia umiłowanym dzieckiem Boga.

Dzień skupienia zakończył wspólny obiad, kawa i słodki poczęstunek, który był doskonałą okazją do rozmowy kleryków z tymi, którzy stanowią duchowe zaplecze ich formacji.

Jako wspólnota AWSD wyrażamy ogromną wdzięczność tym, którzy towarzyszą naszemu wzrastaniu ku Chrystusowemu kapłaństwu swoją modlitwą i życzliwością. Dni takie, jak dzisiejszy, stwarzają możliwość chociaż częściowego odwzajemnienia wyświadczanego nam przez Grono Przyjaciół Seminarium dobra.

al. Karol Godlewski

GALERIA