loading Wczytywanie

Aktualności

Dzień skupienia rodziców alumnów roku I

| autor:

W Uroczystość Chrystusa Króla, 20 listopada 2016 r., nasza wspólnota seminaryjna poszerzyła się o przeżywających swój dzień skupienia rodziców, rodzeństwo i rodziny alumnów roku I-go.

Pierwszym punktem dnia była konferencja ojca duchownego, ks. Jana Bielskiego, w której wyjaśnił rodzicom ich ważną rolę polegającą na towarzyszeniu ich synom na drodze rozeznawania powołania i wzrostu w relacji z Chrystusem.

Następnie cała nasza wspólnota zgromadziła się w seminaryjnej kaplicy wokół Stołu Słowa i Ciała Pańskiego podczas celebracji uroczystej Eucharystii, której przewodniczył rektor seminarium, ks. dr hab. Andrzej Proniewski. W homilii nawiązał do różnych postaw, które jako ludzie możemy przyjąć wobec tajemnicy odstającego od naszych ludzkich wizji panowania Chrystusa - Króla, którego tronem jest krzyż.

W wieńczącej spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym adoracji Najświętszego Sakramentu poprzez odmówienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody kończące Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.

Po modlitwie był czas na wspólny obiad w seminaryjnym refektarzu i spotkania przy kawie i herbacie oraz zwiedzanie budynku seminarium przez tych, którzy w większości gościli w nim po raz pierwszy.

Jak zawsze, tak i tym razem wyrażamy wdzięczność rodzicom i rodzinom naszych najmłodszych alumnów za współtworzenie serdecznej atmosfery, która towarzyszyła tegorocznemu dniowi skupienia.

GALERIA