loading Wczytywanie

Aktualności

XV PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI - relacja

| autor:

​17 maja 2017 r. nasze Seminarium było gospodarzem imprez festiwalowych odbywających się w ramach XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Pierwszą z nich był wykład ks. dr. Adama Matana pt. „Wszechświat - skończony czy nieskończony?”, w którym Prelegent przybliżył tematykę, co do której nie są zgodni nawet najwybitniejsi naukowcy, dając tym samym impuls do filozoficznej refleksji znajdującej także swoje implikacje w teologii.

Po wykładzie alumni I roku zaprosili zebranych na film „Cyrk motyli” ukazujący wartość każdego człowieka i rolę wspólnoty w zakresie pomocy w odkrywaniu tej wartości.

Następnym punktem był cieszący się niezwykłym zainteresowaniem audytorium wykład ks. Jana Bielskiego, byłego ojca duchownego alumnów oraz misjonarza w Argentynie pt. „Raduj się z misji”. Ks. Jan podzielił się w jego ramach swoim ośmioletnim prawie doświadczeniem pracy na misjach, wyświetlił wiele zdjęć z ojczyzny Ojca Świętego, a także wszystkich chętnych poczęstował prawdziwą Yerba Mate.

Podczas wymienionych imprez festiwalowych i pomiędzy nimi istniała także możliwość zwiedzenia budynku AWSD z przewodnikami, którymi byli najmłodsi alumni.

Dzień festiwalowy zwieńczyło Nabożeństwo Majowe w ogrodzie seminaryjnym pod przewodnictwem ojca duchownego, ks. dr. Dariusza Sokołowskiego. Oprócz kleryków i gości festiwalowych uczestniczyli w nim także bardzo licznie zebrani przedstawiciele Grona Przyjaciół Seminarium.

Po nabożeństwie gospodarze zaprosili wszystkich obecnych gości na wspólne grillowanie.

GALERIA