loading Wczytywanie

Aktualności

Dzień wspólnej modlitwy Grona Przyjaciół AWSD

| autor:

Dnia 20 października 2018 roku w budynku Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku odbył się dzień skupienia Grona Przyjaciół Seminarium.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10 w auli św. Kazimierza. Wszystkich, licznie zebranych gości, przywitał ks. Dariusz Sokołowski, Ojciec duchowny. Wygłosił konferencję duchową pt. „ Zawierzenie Maryi”, a także przedstawił zebranym alumnów pierwszego roku. Poszczególnym osobom powierzona została opieka duchowa nad najmłodszymi kandydatami do kapłaństwa.

Kolejnym, najważniejszym punktem wspólnego spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Andrzeja Proniewskiego, rektora AWSD. Homilię wygłosił Ojciec duchowny, ks. Jerzy Buzun. Kaznodzieja odwołując się do adhortacji apostolskiej „Pastores dabo vobis” Jana Pawła II zaznaczył, że każde chrześcijańskie powołanie pochodzi od Boga, a troska o owoce tego powołania zależy w dużej mierze od osób ofiarujących swoją modlitwę.

Po zakończonej Mszy świętej, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, w modlitwie różańcowej wspólnie modliliśmy się o nowe i liczne święte powołania kapłańskie i za wszystkich już powołanych.

Dzień skupienia zakończył wspólny obiad, kawa i słodki poczęstunek, który był doskonałą okazją do rozmowy kleryków z tymi, którzy stanowią duchowe zaplecze ich formacji.

GALERIA