loading Wczytywanie

Aktualności

Wyjazd alumnów do Krakowa po relikwie św. Faustyny

| autor:

W dniu 02 marca 2019 grupa alumnów udała się do Krakowa po relikwie św. Faustyny Kowalskiej

Paweł Żukiewicz, Daniel Truskolaski, Robert Danielak, Adam Budziński, Michał Cylwik oraz Krzysztof Radomski udali się do Krakowa wraz z grupą wiernych z parafii pod wezwaniem Jezusa Miłosiernego z Czarnej Białostockiej, którzy też pielgrzymowali po relikwie tejże świętej.

Wyruszyli o 3:30. Podczas podróży panowała modlitewna atmosfera. Pątnicy przyjechali do Krakowa - Łagiewnik o godzinie 10:45. Następnie udali się do Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w tamtejszej kaplicy była sprawowana Eucharystia o godzinie 11. Mszę Świętą celebrował ks. Andrzej Rynkowski proboszcz parafii Jezusa Miłosiernego w Czarnej Białostockiej, a homilię wygłosił ks. Jerzy Buzun - ojciec duchowny AWSD w Białymstoku. Alumni brali czynny udział podczas Nabożeństwa. Podczas Liturgii miało miejsce przekazanie relikwii św. Faustyny. Na koniec każdy mógł oddać cześć relikwiom poprzez ich ucałowanie. Po Mszy Świętej pielgrzymi udali się do dolnej kaplicy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie odbyło się spotkanie z siostrą Marią Faustyną. Opowiedziała ona kilka przykładów nawróceń poprzez obraz Jezusa Miłosiernego, który tam się znajduje; o cierpieniu i Miłosierdziu Bożym w życiu człowieka. Można było też zobaczyć celę w której mieszkała św. Faustyna.

O godzinie 15 wszyscy zgromadzili się w głównej kaplicy sanktuarium, gdzie wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie pątnicy udali się do autokaru, aby udać się w drogę powrotną do Białegostoku. Podróż odbyła się w modlitewnej atmosferze.

GALERIA