loading Wczytywanie

Aktualności

Dzień skupienia Grona Przyjaciół Seminarium

| autor:

26 października 2019 roku w budynku Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku odbył się dzień skupienia Grona Przyjaciół Seminarium.

Dzień skupienia rozpoczął się w Auli św. Kazimierza. Przybyłych członków Grona Przyjaciół Seminarium przywitali moderatorzy i alumni Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Następnie ks. Jerzy Buzun, pełniący funkcję ojca duchownego, przedstawił zgromadzonym alumnów roku pierwszego, którzy w tym roku akademickim rozpoczęli naukę w naszym seminarium. Każdy z nich otrzymał „duchowych opiekunów”, którzy modlitwą wypraszają u Boga potrzebne im łaski. Przyjaciele Seminarium wysłuchali także konferencji duchowej na temat wsparcia modlitewnego w życiu powołanego do szczególnej służby Bogu. 

Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Jego Magnificencja ks. kan. Marian Strankowski, rektor Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Zwrócił w niej uwagę na niezwykły dar - towarzyszenie poprzez modlitwę klerykom i księżom. Po zakończeniu Eucharystii, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, wspólnie odmówiono Różaniec. 

Po zakończonej liturgii wszyscy udali się do seminaryjnego refektarza na posiłek. Czas ten wypełniony był owocnymi rozmowami gości z alumnami i moderatorami. 

Dziękujemy wszystkim przybyłym członkom Grona Przyjaciół Seminarium, którzy już od wielu lat troszczą się o naszą instytucję, za obecność i pamięć. Zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej, zwłaszcza we wtorki, kiedy za przyczyną św. Jerzego, patrona naszego seminarium, błagamy Boga o potrzebne Wam łaski. 

GALERIA