loading Wczytywanie

Aktualności

Z Ewangelią do narodów. Tydzień Misyjny w naszym seminarium.

| autor:

W dniach 19-25.10 obchodziliśmy w Kościele Tydzień Misyjny, w czasie którego w sposób szczególny otaczaliśmy modlitwą misjonarzy i misjonarski z naszej diecezji.

W orędziu na Światowy Dzień Misyjny, otwierający tegoroczne obchody, papież Franciszek podkreślił misyjną naturę Kościoła i wskazał na wciąż aktualne zaproszenie do świadectwa. Światowy Dzień Misyjny to wyjątkowy czas, kiedy wierni różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwę i konkretne czyny solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych – pisał Ojciec Święty.

W czwartek 16.10 naszą wspólnotę odwiedzili dwaj kapłani diecezji siedleckiej, którzy na co dzień posługują na misjach w południowej Rosji. Tydzień później w naszej kaplicy seminaryjnej odbył się, już tradycyjnie, różaniec misyjny w różnych językach świata, w którym łączyliśmy się z Kościołami na różnych kontynentach. Polecaliśmy Papieskie Dzieła Misyjne oraz modliliśmy się o beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Marii Jaricot- wielkiej propagatorki Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz patronki seminaryjnego koła misyjnego. Modlitwę różańcową poprzedził pokaz zdjęć księdza profesora Wojciecha Michniewicza, który wraz w księdzem profesorem Andrzejem Kakareko odwiedził polskich misjonarzy na Syberii, przebywając m.in. w Tomsku i Nowosybirsku. Na zakończenie tegorocznego Tygodnia Misyjnego, w piątek 24.10 w kaplicy seminaryjnej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, polecając wszystkie misyjne potrzeby Kościoła. O godzinie 17 odbyła się projekcja filmu Nadzieja z Beninu, w którym mogliśmy poznać realia formacji kapłańskiej w tym niewielkim afrykańskim kraju.

Członkowie koła misyjnego przeprowadzili w naszym seminarium zbiórkę ofiar, które w najbliższym czasie przekażemy na wsparcie wybranej przez nas akcji charytatywnej.