loading Wczytywanie

Aktualności

Dzień wspólnej modlitwy Grona Przyjaciół AWSD

| autor:

25. października gościliśmy w naszej wspólnocie Grono Przyjaciół Seminarium.

Każdy alumn naszego seminarium posiada osobę, która otacza go modlitewną pamięcią w trakcie jego formacji na drodze powołania. Ta wyjątkowa łączność przedłuża się niejednokrotnie na lata kapłańskiej posługi. Dzisiaj swoich Przyjaciół poznali nasi najmłodsi bracia z pierwszego roku.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od konferencji duchowej wygłoszonej przez Ks. Dariusza Sokołowskiego. Kolejnym punktem była wspólna Msza Święta sprawowana wraz ze wszystkimi alumnami. Ksiądz Rektor Andrzej Proniewski, który przewodniczył zgromadzeniu liturgicznemu, w homilii zaznaczył, że w każdej relacji przyjacielskiej zachodzi obopólne wspieranie, ale również nie brakuje braterskiego upomnienia. Po Eucharystii pozostaliśmy w naszej kaplicy na modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem, by dziękować dobremu Bogu za naszych Przyjaciół i prosić dla nich o wszelkie potrzebne łaski. Następnie udaliśmy się na wspólnotowy posiłek.

Wspólnota Przyjaciół Seminarium jest bardzo ważna i potrzebna, ponieważ jej modlitwa jest odpowiedzią na wezwanie Jezusa: „Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9,38).

Kochani Przyjaciele! Jesteśmy Wam wdzięczni za każdą modlitwę ofiarowaną w naszej intencji, gdyż ona pomaga nam dobrze przygotować się do podjęcia zleconej nam misji niesienia nadziei współczesnemu człowiekowi.

Galeria zdjęć