loading Wczytywanie

Aktualności

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ZMARŁYCH Z NASZEJ WSPÓLNOTY SEMINARYJNEJ.

| autor:

W dniu 5.11 w kaplicy seminaryjnej odbyła się Msza Święta żałobna, w której polecaliśmy zmarłych z naszej wspólnoty.

Dziękujemy za tych, którzy nas poprzedzili i za dziedzictwo, które nam pozostawili- tymi słowami J.E. Abp Edward Ozorowski zakończył Mszę Świętą żałobną, w której wspominaliśmy zmarłych biskupów, księży profesorów, siostry zakonne i pracowników świeckich, którzy na przestrzeni lat tworzyli piękną historię naszej wspólnoty, która w zbliżającym się roku 2015 będzie obchodziła 70 rocznicę przeniesienia do Białegostoku z Wilna. W Eucharystii połączonej z nieszporami żałobnymi uczestniczyli obok Księdza Arcybiskupa Metropolity także księża profesorowie naszego seminarium, siostry zakonne oraz alumni. Homilię wygłosił były rektor naszej uczelni i wykładowca- ks. dr Stanisław Hołodok. W słowie skierowanym do zebranych kaznodzieja nawiązał do konieczności żywej pamięci o tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do nieba. Niezwykle ważna jest troska o los Kościoła w czyśćcu, za który żyjący na ziemi są szczególnie odpowiedzialni poprzez swoją modlitwę.

Przedłużeniem listopadowej zadumy i refleksji było wieczorne nabożeństwo wypominkowe, w czasie którego we wspólnej modlitwie różańcowej polecaliśmy zmarłych z naszych rodzin.