loading Wczytywanie

Aktualności

Dzień Skupienia Rodzin roczników II, III i VI

| autor:

W I niedzielę adwentu w budynku AWSD zgromadzili się rodzice i rodzeństwo alumnów roczników II, III i VI, którzy uczestniczyli w Dniu Skupienia.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 w Auli św. Kazimierza. Na początku rodzice złożyli życzenia Księdzu Rektorowi z okazji przypadającego tego dnia wspomnienia Jego patrona - św. Andrzeja Apostoła. Następnie Ojciec Duchowny wygłosił konferencję do naszych rodziców. Najważniejszym punktem Dnia Skupienia była Eucharystia celebrowana w naszej kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem Księdza Rektora Andrzeja Proniewskiego, w której uczestniczyli także członkowie zarządu seminarium, i wszyscy alumni. W homilii został odczytany list Abp. Edwarda Ozorowskiego skierowany do wszystkich diecezjan z okazji rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego, który przebiega pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1, 15). Po zakończonej Eucharystii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która była przedłużeniem naszego modlitewnego rozpoczęcia adwentu.

Później zaś wszyscy razem udaliśmy się do refektarza seminaryjnego, gdzie w radosnej i miłej atmosferze spożyliśmy obiad. Po zakończonym obiedzie wraz z rodzinami udaliśmy się na wybory samorządowe, aby wypełnić swój obywatelski obowiązek.

Galeria zdjęć