loading Wczytywanie

Aktualności

15 rocznica reaktywacji KIH przy AWSD

| autor:

3. grudnia 2014r. seminaryjny Krąg Instruktorów Harcerskich im. św. Jana Pawła II obchodził okrągłą, 15 rocznicę reaktywacji swojej działalności.

Głównym punktem obchodów była Eucharystia, której przewodniczył Bp Henryk Ciereszko. Wraz z nim Mszę Świętą koncelebrowali kapłani – harcerze, którzy na przestrzeni historii naszego seminarium ów Krąg tworzyli. Uczestniczyli w niej również świeccy harcerze – hm. Andrzej Bajkowski, były komendant Chorągwi Białostockiej ZHP i phm. Bogumił Dziedziul, zastępca komendanta Hufca Sokółka ZHP oraz współtwórca naszego Kręgu.

W homilii ks. phm. Tomasz Kozłowski, wieloletni przewodniczący KIH-u, nawiązując do Ewangelii o rozmnożeniu przez Pana Jezusa chlebów, zachęcił do składania w Bożych rękach naszych - nieraz niepozornych, ale zawierających ogromny potencjał rozwoju - zamiarów i pragnień z nadzieją, że On będzie je błogosławił, pomnażał i rozdawał tym, do których jesteśmy posyłani.

W pasterskim słowie przed błogosławieństwem Bp Ciereszko zachęcił alumnów – harcerzy, aby zawsze mieli świadomość, że wnoszą w szeregi harcerstwa coś najważniejszego – wartości duchowe, a zatem samego Chrystusa. „Instruktorami harcerstwa mogą z powodzeniem być świeccy. Wy bądźcie w harcerstwie klerykami i kapłanami niosącymi to, co najcenniejsze, bo do tego zostaliście powołani” – nawoływał Ksiądz Biskup.

Po zakończonej Eucharystii i wspólnej kolacji, zaproszeni goście wraz z Księdzem Biskupem, księżmi moderatorami i alumnami zrzeszonymi w KIH-u spotkali się na kawie i urodzinowym torcie w seminaryjnej kawiarni.