loading Wczytywanie

Aktualności

Kandydatura do diakonatu i prezbiteratu

| autor:

13. grudnia br. sześciu alumnów naszego seminarium zostało włączonych przez Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolitę Białostockiego, do grona kandydatów do diakonatu i prezbiteratu.

Kandydatura to bardzo ważny moment w życiu alumna, ponieważ w obecności Księdza Arcybiskupa i zgromadzonego Kościoła wyraża on chęć i gotowość przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu i prezbiteratu. Jest to zarazem „ostatnia prosta” na drodze ku Chrystusowemu kapłaństwu.

Uroczystość ta została poprzedzona adwentowym dniem skupienia, poprowadzonym przez ks. Adama Wtulicha, proboszcza i kustosza sanktuarium Ofiarowania NMP w Różanymstoku. Był to czas, w którym przypatrywaliśmy się swojej relacji z Chrystusem, który pragnie być naszym Przyjacielem w każdej chwili naszego życia. Zwieńczeniem adwentowych rekolekcji była uroczysta Eucharystia, podczas której alumni V-go roku wyrazili pragnienie przyjęcia święceń wobec Księdza Arcybiskupa, całej wspólnoty seminaryjnej oraz swoich najbliższych, którzy tego dnia również przeżywali swój dzień skupienia. Po zakończonej Mszy Świętej udaliśmy się na wspólną kolację. 

Otoczmy naszych braci modlitwą, by to bezpośrednie przygotowanie do sakramentu święceń, było dla nich szczególnym czasem pogłębiania więzi z Jezusem, który powołał ich na świadków Dobrej Nowiny, którą sami usłyszeli.

Galeria zdjęć