loading Wczytywanie

Aktualności

Świet(l)na inspiracja

| autor:

Przed nami Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki 2015. Już po raz trzynasty szkoły wyższe regionu zaproszą na wykłady i prezentacje, wystawy i warsztaty, koncerty i pokazy.

Osoby, które poprowadzą spotkania to reprezentanci bardzo różnych dziedzin: nauk technicznych, ścisłych, medycznych, humanistycznych czy ekonomicznych. Będą także przedstawiciele świata sztuki. Swoje propozycje imprez przedstawią również Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz Opera i Filharmonia Podlaska. Koordynatorem tegorocznej edycji PFNiS jest Politechnika Białostocka.

Festiwal trwać będzie od 19 do 30 maja, oprócz spotkań w murach uczelni organizatorzy zaproszą także na Dzień Akademicki, który 24 maja odbędzie się na białostockim Rynku Kościuszki.

Hasło XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki brzmi: Świet(l)na inspiracja. Instytucje regionu chcą inspirować do odkrywania nauki i własnej twórczości artystycznej. Nauka i sztuka mogą być światłem – drogowskazem na drodze rozwoju i postępu, i mogą być świetne!

Archidiecezjalne Wyże Seminarium Duchowne również aktywnie włącza się w przeżywanie i tworzenie PFNiS. Jak co roku przygotowaliśmy propozycję spotkań o charakterze naukowym, kulturalnym i modlitewnym. 

Więcej informacji na stronie: http://festiwal.pb.edu.pl/imprezy-festiwalowe