loading Wczytywanie

Aktualności

Warsztaty duszpasterskie dla księży Archidiecezji Białostockiej

| autor:

W dniach 7 i 8 marca w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku odbywały się warsztaty pastoralno-formacyjne dla księży archidiecezji białostockiej.

W tegorocznych warsztatach duszpasterskich uczestniczyło ponad 200 kapłanów. Zaproszonym prelegentem był               ks. prof. dr hab. Kazimierz Panuś z UPJPII w Krakowie, który wygłosił referat pt. „Przepowiadanie z ambony dzisiaj”. 

Ks. prof. Panuś wyjaśniał, że kaznodzieja jest „sługą słowa”. Dlatego zwrócił uwagę na konieczność przygotowania się do głoszenia słowa Bożego, niezależnie od naturalnych zdolności i predyspozycji. Zauważył, że brak takiego przygotowania jest zaciągnięciem winy moralnej zarówno wobec Boga, jak i wobec słuchaczy.

Po wysłuchaniu referatu, uczestnicy warsztatów w trzech grupach konwersatoryjnych dyskutowali o na temat głoszenia misji, rekolekcji, głoszenia podczas 40-godzinnego nabożeństwa i odpustów parafialnych; głoszenia codziennego i niedzielnego oraz głoszenia w mediach i przez media.

Podsumowując dwudniowe warsztaty abp Edward Ozorowski wyraził nadzieję, że „refleksje nad przepowiadaniem z ambony przyniosą w przyszłości dobre owoce”. 

Większa ilość zdjęć w serwisie archibial.pl link: http://archibial.pl/galeria-zdjec/879-warsztaty-duszpasterskie-2017/

GALERIA