loading Wczytywanie

Aktualności

Prezentacja książki Ks. prał. prof Tadeusza Krahela

| autor:

​Czwartkowe popołudnie 16 marca 2017 roku było w naszym Seminarium poświęcone osobie i twórczości naszego drogiego domownika

Czwartkowe popołudnie 16 marca 2017 roku było w naszym Seminarium poświęcone osobie i twórczości naszego drogiego domownika, ks. prał. prof. Tadeusza Krahela, byłego Rektora i wieloletniego wykładowcy historii Kościoła.

O 16.30 Ksiądz Profesor przewodniczył Eucharystii, podczas której wygłosił także kazanie. Nawiązując w nim do czytań mszalnych, popartych wieloma przykładami z pełnionej przez wiele lat posługi formatora alumnów, wezwał w nim do ufności Bogu i radosnego kroczenia drogą powołania. Przywołując postacie Błogosławionych Męczenników z Berezwecza, wskazał także, że każdy, kto chce wiernie iść za Chrystusem, doświadcza różnego rodzaju trudności, z których obronną ręką można wyjść tylko drogą zaufania. 

Po Eucharystii miała miejsce promocja książki Księdza Profesora pt. „Martyrologia duchowieństwa archidiecezji wileńskiej 1939-1945”, którą śmiało można określić jako opus vitae. 

Autor zaprezentował tych spośród kapłanów opisanych w najnowszej jego publikacji, którzy z różnych względów zasługiwali na szczególną atencję, a których życiorysy stały się jedynie zachętą do głębszego wejścia w dzieje duchowieństwa naszej macierzystej diecezji przedstawione w książce. 

Jesteśmy wdzięczni Księdzu Profesorowi za jego pracę, która jest świadectwem żywej pamięci o korzeniach, na których wyrosło białostockie prezbiterium, które jako kapłani i klerycy stanowimy lub stanowić będziemy.

Czwartkowe popołudnie 16 marca 2017 roku było w naszym Seminarium poświęcone osobie i twórczości naszego drogiego domownika, ks. prał. prof. Tadeusza Krahela

GALERIA