loading Wczytywanie

Aktualności

Wizyta nowego pasterza w seminarium

| autor:

W dzisiejsze popołudnie (tj. 28.04.2017 r.) do wspólnoty seminaryjnej przybył ze swoją pierwszą wizytą Ksiądz Arcybiskup nominat Tadeusz Wojda. Spotkanie to odbyło się w auli św. Kazimierza

Śpiewem „Witamy Cię, Alleluja” powitaliśmy księdza nominata w progach naszego domu, następnie ksiądz rektor jako gospodarz przywitał w imieniu wszystkich oczekiwanego gościa oraz pokrótce przedstawił historię naszego seminarium oraz osoby tworzące naszą wspólnotę.

W imieniu braci kleryckiej słowa przywitania wyraził cenzor alumnów al. Tomasz Mnich. Nasz gość w prezencie otrzymał wizerunek patronki naszej archidiecezji Matki Bożej Miłosierdzia.

Ksiądz Arcybiskup nominat, mówił, że jedną z pierwszych informacji jaką zdobył, po otrzymaniu nominacji, była to liczba powołań w naszej diecezji, z której był bardzo zadowolony.  Mówił, także o tym, że seminarium jest jedną z najważniejszych instytucji działających w diecezji. Wyraził również nadzieję na dalsze poznawanie wszystkich członków naszej wspólnoty. Złożył, również pamiątkowy wpis do kroniki seminaryjnej. Następnie udał się na kolacje oraz zwiedzanie budynku naszego seminarium

GALERIA