loading Wczytywanie

Aktualności

Święcenia biskupie i ingres abp. Tadeusza Wojdy

| autor:

10 czerwca 2017 w Białymstoku odbyła się uroczystość święceń biskupich i ingresu do archikatedry nowego Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Tadeusza Wojdy SAC.

Nasza wspólnota seminaryjna, włączona w całą rodzinę archidiecezjalną, przeżywała uroczystość sakry biskupiej i ingresu do Archikatedry Białostockiej nowego pasterza naszego Kościoła lokalnego, abp. Tadeusza Wojdy SAC, Metropolity Białostockiego.

Przewodniczącym liturgii i głównym szafarzem święceń był kard. Fernando Filoni, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Współkonsekratorami byli abp Edward Ozorowski, arcybiskup senior archidiecezji białostockiej i abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski.

Zaangażowanie alumnów miało miejsce na wielu polach, począwszy od bezpośredniej asysty liturgicznej, poprzez śpiew w scholi, przygotowanie Archikatedry i budynków sąsiadujących do uroczystości, aż po wiele zadań niewidocznych z bliska, ale koniecznych do tego, aby cała uroczystość przebiegła w sposób odpowiedni.

Wszyscy modliliśmy się także o wszelkie potrzebne łaski dla nowego Księdza Arcybiskupa w tej posłudze, którą w minioną sobotę rozpoczął.

LINK DO RELACJI W SERWISIE WWW.ARCHIBIAL.PL