loading Wczytywanie

Aktualności

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa

| autor:

21 czerwca 2017 r. swój jubileusz 60-lecia kapłaństwa przeżywał w naszej seminaryjnej wspólnocie ks. prał. dr Czesław Gładczuk, wieloletni wykładowca filozofii.

Głównym punktem obchodów jubileuszu była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył abp prof. Edward Ozorowski.

Homilię podczas Mszy wygłosił ks. dr Tadeusz Krahel. Nawiązał w niej do wielu niezwykle sympatycznych wydarzeń z życia i pracy Jubilata, wywołując tym samym uśmiech tak na jego twarzy, jak i na twarzach całego audytorium.

Nawiązując do opisu ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii, wskazał także na Źródło, z którego czerpał i dalej winien czerpać Jubilat.

Powierzył go także opiece Matki Bożej Różanostockiej, u której, jak zdradził, wielokrotnie spotykał ks. prof. Czesława jeszcze w jego kleryckich latach.

Na koniec Eucharystii słowo podziękowania i życzeń w imieniu wspólnoty skierował do Jubilata cenzor, dk. Tomasz Mnich.

Wyraz swojego szacunku i wdzięczności skierowali także przedstawiciele białostockiego Klubu Inteligencji Katolickiej, który ks. Gładczuk współtworzył.

Pamięcią modlitewną otaczaliśmy także pozostałych żyjących Jubilatów, nieobecnych z przyczyn zdrowotnych: ks. prof. Eugeniusza Murawskiego, ks. kan. Tadeusza Zajkowskiego oraz ks. kan. Piotra Bożyka.

Nie zabrakło również modlitwy za zmarłych, którzy także przed sześćdziesięcioma laty przyjęli święcenia kapłańskie.