loading Wczytywanie

Aktualności

Pielgrzymka inauguracyjna AWSD

| autor:

W dniach 6-7 października 2017 r. wspólnota Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku przeżywała swoją doroczną pielgrzymkę inauguracyjną.

W tym roku szczególnie dedykowanym Najświętszej Maryi Pannie - roku stulecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i trzystulecia koronacji Cudownego Obrazu Jasnogórskiego - celem pielgrzymowania było Sanktuarium na Jasnej Górze. Po przybyciu do Częstochowy i spożyciu kolacji, w piątek 6 października, nasza seminaryjna wspólnota udała się na prowadzony przez bp Piotra Sawczuka, biskupa pomocniczego siedleckiego, Apel Jasnogórski do Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnego dnia, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, po noclegu w Domu Pielgrzyma, zgromadziliśmy się na uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przy Obrazie, której przewodniczył ks. Rektor Andrzej Proniewski. W homilii, którą wygłosił ojciec duchowny, ks. Dariusz Sokołowski, mogliśmy usłyszeć słowa zachęty do zawierzenia Niepokalanej, które dokonało się wspólnie na zakończenie celebracji. Po Mszy i śniadaniu, dzięki życzliwości pochodzącego z Białegostoku o. Mariusza Tabulskiego OSPPE, mieliśmy możliwość zwiedzenia tych części klasztoru jasnogórskiego, które nie są na co dzień dostępne pielgrzymom, m. in. chóru klasztornego i starej biblioteki mogącej poszczycić się niezwykle imponującym księgozbiorem. Po zwiedzaniu był czas na osobistą modlitwę oraz duchowe zwiedzanie, a także na obiad. Pobyt w Częstochowie zakończyła wspólna Droga Krzyżowa na wałach klasztoru.

W drodze powrotnej zaś włączyliśmy się w odbywającą się tego dnia w Polsce ogólnokrajową inicjatywę modlitewną „Różaniec do granic” poprzez uroczyste odmówienie całej modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny, powierzonej królowaniu Matki Bożej.

GALERIA