loading Wczytywanie

Aktualności

Rekolekcje powołaniowe

| autor:

W dniach 2-4 lutego 2018 roku w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku odbywały się rekolekcje powołaniowe.

Zostały prowadzone przez Ojca duchownego ks. kan. Dariusza Sokołowskiego i alumnów roku IV. Uczestniczyło w nich 34 młodych ludzi, którzy zechcieli poświęcić ostatnie dni ferii zimowych na słuchanie Bożego głosu. 

Pierwszego dnia, po przedstawieniu prowadzących i zapoznaniu uczestników, w kaplicy seminaryjnej rekolektanci wysłuchali konferencji o ufności wobec Boga. Kolejnym punktem modlitewnym była adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzień zakończył się Apelem Maryjnym. 

Drugi dzień, rozpoczęty od wspólnej modlitwy w kaplicy, obfitował w wiele punktów, takich jak konferencja, spotkanie w grupach, wspólnie spędzony czas wolny, oglądanie filmu. Najważniejsza jednak była Eucharystia, podczas której kontemplowaliśmy wielkość Chrystusa w cichości Jego Matki. Dzień zakończyła adoracja Pana Jezusa i rozważanie tajemnic Jego życia w modlitwie różańcowej. 

Pierwszym punktem ostatniego dnia była jutrznia w kaplicy. Następnie po śniadaniu i wspólnej kawie każdy mógł podzielić się swoim doświadczeniem tych dni ciszy i spotkania z Miłością. Zakończeniem rekolekcji była Msza św. celebrowana przez JE Abp Tadeusza Wojdę i koncelebrowana przez Zarząd naszego seminarium. W homilii Metropolita Białostocki odniósł się do słów Ewangelii i mówił o pragnieniu bycia autentycznym uczniem Pana. Wszystko zakończyło się wspólnym obiadem.

GALERIA