loading Wczytywanie

Aktualności

www.archibial.pl

Liturgia Niedzieli Palmowej w archikatedrze

| autor:

W niedzielę 25 marca alumni seminarium uczestniczyli w uroczystej liturgii Niedzieli Palmowej w bazylice archikatedralnej.

Święte obrzędy rozpoczęły się przed wejściem do świątyni, gdzie odczytano fragment Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie Abp Tadeusz Wojda poświęcił palmy. W tym roku powrócono do tradycji procesji z palmami wokół archikatedry.

W Homilii Arcybiskup Metropolita wskazywał na to, że przyjmowanie cierpienia wpisuje się w przeżywanie naszej wiary. Według kaznodziei dźwiganie krzyża Chrystusa wyraża się w „zapieraniu się siebie, na miłowaniu, nawet jeśli to kosztuje, na działaniu wbrew swoim korzyściom i prawu do czegoś” Arcypasterz zachęcał do dawania świadectwa naszej wiary, również poprzez przyjmowanie i chrześcijańskie przeżywanie cierpienia.

Najświętszą Ofiarę wraz z Arcybiskupem Metropolitą celebrowali Abp Stanisław Szymecki, Abp Edward Ozorowski, bp Henryk Ciereszko oraz inni kapłani. Funkcje liturgiczne pełnili alumni naszego seminarium. Chór seminaryjny uczestniczył w śpiewie Męki Pańskiej.