loading Wczytywanie

Aktualności

Autor: Joanna Organek

Młodzi świętują swój dzień

| autor:

Wielu młodych ludzi w sobotę 25 marca zgromadziło się w Zespole Szkół Katolickich, aby wspólnie świętować 33 Światowy Dzień Młodzieży.

Corocznie spotkanie odbyło się tym razem pod hasłem „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Blisko 400 młodych osób poświęcili swój czas, aby spotkać się z Bogiem. Świadectwa, zabawy, muzyka, a przede wszystkim wspólna modlitwa była dla młodzieży pobudzającym lekarstwem przed nadchodzącymi obchodami Triduum Paschalnego.

Podczas spotkania na hali nie zabrakło również naszego Metropolity, który swoją obecnością dał wielkie świadectwo tego, że młodzież jest przyszłością Kościoła.

Główna część spotkania odbyła się później o godz. 18, gdzie pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy wszyscy razem zgromadzili się przy jednym ołtarzu. Ta Najświętsza Ofiara rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia. Po poświęceniu palm i wysłaniu fragmentu Męki Pańskiej, w kazaniu do młodzieży arcybiskup metropolita wezwał młodych ludzi do zanurzenia się w ten święty czas, który właśnie rozpoczynamy, aby z jeszcze większą uwagą przeżyć duchowo ostatnie dni z życia Jezusa Chrystusa.

Na zakończenie tego dnia nie obeszło się bez licznych podziękowań, przede wszystkim dla młodzieży, która w raz ze swoimi duszpasterzami przybyli na to spotkanie. Ks. Abp Tadeusz Wojda na koniec dał wyzwanie dla młodych, aby zachęcali swoich kolegów i koleżanki do uczestnictwa w kolejnych Światowych Dniach Młodzieży, tak aby w przyszłych roku było na tych obchodach dwa razy więcej osób.