loading Wczytywanie

Aktualności

Spotkanie z misjonarzem

| autor:

W tym tygodniu w Kościół w Polsce skupia naszą uwagę na misje i dzieła z nim związane, w związku z tym w naszym seminarium gościliśmy wieloletniego misjonarza.

Dnia 23 października w naszej wspólnocie zostało zorganizowane przed koło misyjne spotkanie z ks. Wojciechem Wojtachem, który przez 6 lat przebywał na misjach w Argentynie. Podczas spotkania ks. Wojciech dzielił się z nami doświadczeniem misyjnym zarówno od strony duchowej, jak również od strony duszpasterskiej. Podczas rozmowy ksiądz nawiązał do encykliki Jana Pawła II „Redemptoris missio”, która zachęca, aby dzielić się swoim kapłaństwem z innymi. To wezwanie może stać się dla każdego księdza dobrą okazją do refleksji nad swoim kapłaństwem i oddaniu się pracy misyjnej.

Oprócz spotkania, które ubogaciło i przybliżyło nas na prace misyjną w Ameryce Południowej, także podczas wspólnej modlitwy różańcowej oddawaliśmy Bogu, za pośrednictwem Maryi, całe dzieło misyjne i wszystkich kapłanów, a szczególnie z naszej Archidiecezji, którzy dzielą się swoim kapłaństwem w innych krajach.

W trwającym tygodniu misyjnym zachęcamy do modlitwy za misjonarzy, aby swoją pracą przyciągali ludzi do Boga.

GALERIA