loading Wczytywanie

Aktualności

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

| autor:

Listopad to czas rozważań nad życiem i śmiercią, to czas wspominania naszych bliskich zmarłych, chwile refleksji nad przyszłym życiem. Jednak dla wszystkich Polaków to również czas wielkiej radości.

100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Jako alumni i Polacy dziękowaliśmy, w tym miesiącu, dobremu Bogu za naszą Ojczyznę, za odzyskaną wolność, za polską kulturę.

Chociaż listopad się już kończy i powoli wchodzimy w nowy rok liturgiczny, to myślą chcemy wrócić do niedawnych obchodów święta niepodległości. 11 listopada wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej za Ojczyznę. JE abp. Tadeusz Wojda przewodniczył liturgii i wygłosił homilię, w której zachęcał do modlitwy za Polaków, aby wyróżniali się miłością, sprawiedliwością, uczciwością i ofiarnością. Alumni służyli w asyście liturgicznej, a także wystawiliśmy sztandar naszego seminarium.

Tego samego dnia al. Dariusz Adamski i al. Marcin Kupiński reprezentowali nas w biegu patriotycznym na 10 km „Biegnę dla Niepodległej”. Wrócili do seminarium z pięknymi medalami.

12 listopada, w dzień wolny od wykładów, pojechaliśmy do domu rekolekcyjnego w Studzienicznej. Tam spędziliśmy czas na integracji, spacerze po pięknej okolicy i modlitwie przy pomniku leśników poległych w walce za wolność Polski. Wieczorem wraz z zaproszonymi harcerzami modliliśmy się za Ojczyznę w kaplicy seminaryjnej. Zjedliśmy przepyszny tort, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i wysłuchaliśmy wierszy. Dziękujemy harcerzom za przybycie i wspólną modlitwę.

Pamiętajmy w modlitwie o wolnej Polsce, dziękujmy za nią Bogu i powierzajmy ją Najświętszej Maryi Pannie. Niech nasza Polska będzie miejscem pełnym miłości, sprawiedliwości i dobra.

GALERIA