loading Wczytywanie

Aktualności

Spotkanie opłatkowe z Gronem Przyjaciół Seminarium

| autor:

Trwając w radości Narodzenia Pańskiego nie chcieliśmy jako wspólnota seminaryjna pozostawiać jej tylko sobie.

W sercach każdego z nas rodziła się potrzeba by dzielić ją z innymi ludźmi. Dlatego w Uroczystość Objawienia Pańskiego 7 kleryków wraz z Ojcem Duchownym ks. kan. dr. Dariuszem Sokołowskim wzięło udział w spotkaniu świątecznym z Gronem Przyjaciół Seminarium przy parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Białymstoku.

Spotkanie rozpoczęliśmy od Eucharystii, której przewodniczył ks. kan. Ryszard Puciłowski miejscowy proboszcz, a koncelebrował i homilię wygłosił nasz Ojciec Duchowny. W homilii wskazywał on na Mędrców idących ze Wschodu stawiając ich za wzór poszukiwania prawdy i mądrości w naszym życiu. A także ukazywał radość życia każdego chrześcijanina która powstaje w spotkaniu z Bogiem i drugim człowiekiem. W czasie Eucharystii przeżywaliśmy również moment przyjęcia kandydatów do grona ministrantów oraz uczestniczyli w Niej Trzej Mędrcy ze Wschodu.

Nasza radość znalazła swoje przedłużenie w spotkaniu opłatkowym z naszymi przyjaciółmi. W czasie spotkania po wspólnej modlitwie, śpiewie kolęd przełamaliśmy się opłatkiem. Atmosfera tego spotkania była bardzo życzliwa i jako wspólnota seminaryjna doświadczyliśmy wielkiej troski naszych przyjaciół i ich dobroci. Za to wszystko jesteśmy niezmiernie wdzięczni i pragniemy okazać im swoją wdzięczność przez naszą modlitwę.

GALERIA