loading Wczytywanie

Aktualności

Warsztaty duszpasterskie

| autor:

W dniach 26 i 27 lutego 2019 r. w Seminarium Duchownym w Białymstoku odbywają się coroczne warsztaty duszpasterskie, w których biorą udział kapłani oraz alumni naszej Archidiecezji.

Warsztaty odbywają się w dwóch turach, tak aby wszyscy księża mogli wziąć w nich udział. I tak 26 lutego odbył się pierwszy etap zmagań, natomiast kolejnego dnia druga część.

Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się o godzinie 14. We wstępie Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki powitał wszystkich zgromadzonych kapłanów oraz alumnów, po czym rozpoczął wspólną modlitwę. Następnie głos zabrał ks. rektor Andrzej Proniewski, przedstawiając kapłanom porządek warsztatów i pokrótce zaprezentował nam prelegentkę dzisiejszego wykładu prof. dr hab. Marię Beisert.

Tematem tegorocznych warsztatów jest „Norma i patologia seksualności”. Pani prof. Maria Beisert na samym początku swojego wystąpienia zaznaczyła swojemu audytorium, że seksualność człowieka można realizować na dwa sposoby, taki który jest w normie, czyli poprawny, ale również negatywny, patologiczny. Następnie wskazała na dwa czynniki, które są związane z seksualnością człowieka i są nimi biologia i psychologia, a które mają znaczący wpływ na jej elementy struktury. Beisert pokrótce omówiła te poszczególne elementy, wskazując jednocześnie na zaburzenia i odchylenia tej struktury. Na zakończenie prelekcji pani Profesor powróciła do zagadnień znajdujących się w temacie pokazując, kiedy coś jest normą, a kiedy patologią.

Następnie po krótkiej przerwie, kapłani rozeszli się na spotkania w grupach, gdzie w formie dyskusji zajmowali się zagadnieniami poruszonymi na wykładzie. Na zakończenie pierwszego dnia warsztatów wszyscy ponownie zebrali się w auli, gdzie po luźnych wnioskach nastąpiło zakończenie warsztatów i wspólna kolacja.

GALERIA