Aktualności

X Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Koszykówce

| autor:

Wspinamy się po szczeblach na podium!

W Ożarowie Mazowieckim 02 marca 2019 roku odbyły się 10. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminarium Duchownych w Koszykówce, w którym uczestniczyło także nasze seminarium duchowne. Zajęliśmy trzecie miejsce!

W formacji alumnów potrzebne jest wiele rzeczy, aby byli dobrymi księżmi.
Jest powiedzenie: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Nie chcemy zaniedbać naszego ciała i podejmujemy ćwiczenia sportowe, a na takich mistrzostwach możemy zobaczyć, na jakim poziomie znajdujemy się na tle innych seminariów.

Rok temu 9. Mistrzostwa odbyły się w Radomiu i tam zwyciężyli alumni Seminarium pallotynów w Ołtarzewie, co dało im przywilej organizowania dziesiątej edycji tegoż turnieju
w tym roku. Nasze seminarium wtedy zajęło IV miejsce. A w tym roku posunęliśmy się naprzód – wprawdzie niewiele, bo na III miejsce, ale jeśli taka tendencja by się utrzymywała, nie mielibyśmy nic przeciwko.

AWSD w Białymstoku było reprezentowane przez ośmiu alumnów, z czego jeden był trenerem (al. Dariusz Adamski rok III). Wyruszyliśmy busem do Ołtarzewa w piątek
01 marca 2019 roku i dotarliśmy na godzinę 17:00. Doświadczyliśmy wspólnej adoracji, kolacji, losowania drużyn i czasu na poznawanie innych alumnów z przybyłych seminariów.
Następnego dnia po Mszy Świętej wyruszyliśmy do Ożarowa Mazowieckiego, gdzie odbywał się turniej.

W zawodach wzięło udział siedem drużyn. W grupie A znalazły się drużyny z seminariów: WSD Ołtarzew, WSD Warszawa – Praga i nasze AWSD w Białymstoku. Grupa B zaś zawierała cztery drużyny: PWSD Gniezno, WSD Archidiecezji Krakowskiej, WSD Franciszkanów w Łodzi oraz WMSD Opole.

Skupię się bardziej na grupie, w której my byliśmy: i tak w pierwszym meczu
WSD Ołtarzew pokonało alumnów z Warszawy – Pragi, z którymi następnie my podjęliśmy walkę. Zakończyła się ona naszym zwycięstwem. Mecz z Pallotynami pokazał nasze braki, ale porażka z nimi nie zabrała nam szans na dalsze współzawodnictwo.

W półfinale stanęliśmy do boju z klerykami franciszkanami z Łodzi. Niestety również tu okazaliśmy się słabsi… W meczu o trzecie miejsce z alumnami z Opola pokazaliśmy na co nas stać i osiągnęliśmy upragnione podium – radość była przeogromna.

Finał mogliśmy już tylko oglądać z trybun, skąd zagrzewaliśmy współzawodniczących franciszkanów i pallotynów. Ostatecznie wygrali obrońcy tytułu. Mimo tego w następnym roku 11. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminarium Duchownych w Koszykówce odbędą się w Łodzi, z czego się cieszymy, gdyż jeśli Bóg da, będziemy mogli poznać nowe miejsca i ludzi.