loading Wczytywanie

Aktualności

Pamiętamy o naszym Wielkim Rodaku

| autor:

To już 14 rocznica odejścia do Domu Ojca papieża Jana Pawła II.

Dnia 02.04.2019 roku o godzinie 18:00 odbyła się Msza Św. w parafii św. Ojca Pio upamiętniająca kolejną rocznicę śmierci Papieża. Liturgii przewodniczył ks. bp Henryk Ciereszko, który również wygłosił homilię podkreślając, że Jan Paweł II jest dla nas żywym świadectwem więzi z Bogiem. Po zakończonej Celebracji wszyscy, w postawie modlitwy i zadumy, udali się pod kopiec papieski na białostockie Krywlany, gdzie odbyła się dalsza cześć obchodów.

Dwa dni wcześniej (tj. 31.03.2019) odbył się również koncert zespołu „NieMaGoTu” zorganizowany w ramach cyklu koncertów „Z Życia do Życia”. Organizatorem była Fundacja Fundusz Białystok Ojcu Świętemu. Występ artystów był dość nietypowy, gdyż miał on niewątpliwie charakter modlitwy i dzięki temu nie tylko była to doskonała okazja, aby posłuchać pięknych piosenek o tematyce religijnej, ale również czas modlitwy oraz refleksji nad aktualną relacją z Bogiem.

Jest wielką radością, że nasza wspólnota seminaryjna mogła wziąć udział w tych wydarzeniach, gdyż Jan Paweł II jest niewątpliwie pięknym przykładem posługi kapłańskiej dla alumnów i księży.

Czas biegnie bardzo szybko, ale pamięć o naszym Wielkim Rodaku pozostaje w sercach Polaków.