loading Wczytywanie

Aktualności

Sakrament Święceń w Archikatedrze

| autor:

Na przełomie maja i czerwca wspólnota AWSD w Białymstoku przeżywała chwile radości związane z przyjęciem święceń diakonatu i prezbiteratu.

Poprzedziły je rekolekcje kandydatów w Studzienicznej, prowadzone przez ks. Jerzego Buzuna – ojca duchownego alumnów.

W piątek 31 maja JE ks. Abp Tadeusz Wojda SAC udzielił sakramentu święceń w stopniu diakonatu trzem alumnom piątego roku naszego seminarium. W homilii Ksiądz Arcybiskup nawiązał do przypadającego na dzień święceń święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcał kandydatów, aby byli posłuszni woli Bożej tak jak Matka Najświętsza. Najświętszą Ofiarę koncelebrował ks. Abp. Edward Ozorowski oraz księża moderatorzy i profesorowie seminarium.

W sobotę 1 czerwca siedmiu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Po Ewangelii Arcybiskup Metropolita pouczył diakonów mających przyjąć święcenia o wadze posługi kapłańskiej. Wskazywał na cechy Jezusa Dobrego Pasterza, które powinni naśladować przyszli kapłani. Eucharystię koncelebrowali licznie zgromadzeni w Archikatedrze kapłani. Na zakończenie liturgii księża neoprezbiterzy podziękowali za dar Chrystusowego kapłaństwa.

Nowym diakonom i kapłanom życzymy wielu łask Bożych do gorliwego wypełniania posługi.

GALERIA