loading Wczytywanie

Aktualności

Dzień Niepodległości w AWSD

| autor:

Dzień 11 listopada koncentruje uwagę wszystkich Polaków wokół Święta Narodowego. W całym kraju tego dnia odbywają się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Białostockie Seminarium także uczciło ten patriotyczny dzień.

O godzinie 11:00 w Archikatedrze Białostockiej odbyła się uroczysta Mszą Św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz ze zgromadzonymi kapłanami. Na tą uroczystość przybyło wiele osób ze środowiska wojskowego i samorządowego, a także wzięli w niej udział alumni z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium w Białymstoku. Homilię wygłosił Metropolita Białostocki, w której przypomniał, że młodzież jest przyszłością narodu i należy w sposób właściwy dbać o ich rozwój i o patriotyczne wychowanie. Na zakończenie Mszy Św. została odśpiewana katolicka pieśń patriotyczna „Boże coś Polskę”, w której prosi się dobrego Boga, aby pobłogosławił wolną Ojczyznę.

Wieczorem, tego samego dnia, alumni II roku przygotowali wieczór patriotyczny, w którym została przytoczona historia Polski z okresu zaborów przeplatana pięknymi pieśniami patriotycznymi. Na zakończenie odczytano modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi oraz odśpiewano Apel Jasnogórski zawierzając Polskę w opiekę Matki Najświętszej.

Pamiętajmy w modlitwie o wolnej Polsce, dziękujmy za nią Bogu i powierzajmy ją Najświętszej Maryi Pannie. Niech nasza Polska będzie miejscem pełnym miłości, sprawiedliwości i dobra.

GALERIA