loading Wczytywanie

Aktualności

Rekolekcje powołaniowe

| autor:

„On żyje i chce abyś żył”. Hasło tegorocznych rekolekcji miało przede wszystkim prowadzić do najważniejszego powołania, którym jest życie z Chrystusem, a jedną z możliwości jest droga kapłaństwa.

W dniach 31.01 – 02.02 odbyły się rekolekcje powołaniowe prowadzone przez ojca duchownego Jerzego Buzuna oraz alumnów roku IV, którzy dzielnie wspierali swoją posługą. Już od godziny 15:30 zaczęli przyjeżdżać rekolektanci, po czym odbyło się wprowadzenie, zawiązanie wspólnoty, konferencja, kolacja, zwiedzanie seminarium oraz najważniejszy punkt wieczoru, czyli adoracja Krzyża.

Sobotni program również był wypełniony modlitwą, konferencją, rozmowami, wspólnymi posiłkami. O 11:30 swoją obecnością zaszczycił ks. abp. Tadeusz Wojda, który uczestnikom rekolekcji odprawił Mszę św. i wygłosił do nich Słowo Boże. Metropolita nawiązując do Ewangelii wskazał, aby w pełni zaufać Jezusowi oraz przeprawić się z Nim na drugi brzeg, wiedząc jednocześnie o trudnościach jakie można napotkać na tej drodze. Posileni pokarmem duchowym wszyscy udali się do seminaryjnego refektarze, gdzie uczestnicy mieli okazję zjeść wspólnie obiad z Arcybiskupem i z nim porozmawiać.

W niedzielę po wspólnej jutrzni, śniadaniu, kawie i konferencji wszyscy udali się do Archikatedry Białostockiej, aby tam wspólnie z Arcybiskupem i zgromadzeniami zakonnymi celebrować święto Ofiarowania Pańskiego, które jest połączone ze Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Rekolekcje zakończyły się wspólnym obiadem w Seminarium, po którym wszyscy rozjechali się do swoich domów.

Łącznie wzięło udział 12 osób. Był to wspaniały czas wyciszenia i modlitwy, podczas której młodzi ludzie mogli rozeznać drogę swojego życia. Ponadto, mieszkając w pokojach alumnów, chodząc po seminaryjnych korytarzach, tworząc asystę przy Arcybiskupie, mogli poznać środowisko oraz poczuć klimat, w którym na co dzień żyją alumni.

GALERIA