loading Wczytywanie

Aktualności

Jubileusze święceń kapłańskich

| autor:

17 czerwca 2020 wspólnota seminaryjna obchodziła jubileusze święceń kapłańskich: 70-lecia święceń ks. inf. Zygmunta Lewickiego i 25-lecia święceń ks. kan. Dariusza Sokołowskiego.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył  i homilię wygłosił Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, zaś koncelebrowali: Abp Edward Ozorowski, Bp Henryk Ciereszko i licznie zebrani księża profesorowie.

Celebrans podkreślił w homilii znaczenie sakramentu kapłaństwa. Wskazał na filary, na których duchowni powinni budować swoje życie i to, że tylko w zanurzeniu w Jezusie Chrystusie, kapłaństwo osiągnie swoją pełnię.

Życzenia czcigodnym jubilatom w imieniu alumnów złożył cenzor dk. Marcin Kupiński. Podziękował im za przykład życia, życzliwość okazywaną i zapewnił o modlitewnej pamięci, życząc wielu kolejnych lat życia w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem.

Ks. Infułat Zygmunt Lewicki urodził się w 1923 r. Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1950 roku z rąk bp Władysława Suszyńskiego. Jest emerytowanym profesorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Przez 45 lat wykładał przedmioty filozoficzne, język niemiecki i rosyjski, a także zagadnienia ekumeniczne. Obecnie jest jednym z najstarszych księży naszej Archidiecezji.

Ks. kan. Dariusz Sokołowski urodził się w 1970 r. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 roku z rąk abp Stanisława Szymeckiego. Przez 11 lat był ojcem duchownym kleryków. Obecnie prowadzi wykłady z prawa kanonicznego. Jest proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Białymstoku i Wikariuszem Biskupim dla Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w Archidiecezji Białostockiej.

GALERIA