loading Wczytywanie

Aktualności

Obłóczyny alumnów roku III

| autor:

W liturgiczne wspomnienie Aniołów Stróżów, czterech alumnów roku III przyjęło strój duchowny.

Po trwających trzy dni rekolekcjach - prowadzonych przez ks. Krzysztofa Czaplę SAC, dyrektora Sekretariatu Fatimskiego, posługującego na co dzień w Zakopanem-Krzeptówkach  – nadszedł oczekiwany moment dla alumnów z roku trzeciego, którzy po raz pierwszy, wobec zgromadzenia liturgicznego, przyjęli sutannę, widoczny znak przynależności do Jezusa Chrystusa.

Uroczysta Msza Św. z obrzędem obłóczyn miała miejsce w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku o godz. 14:30. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył J.E. bp Henryk Ciereszko. W eucharystii uczestniczyli także licznie zgromadzeni kapłani, rodzina i przyjaciele alumnów roku trzeciego. Ksiądz Biskup pouczył alumnów o znaczeniu stroju duchownego oraz poświęcił nowe sutanny i komże. Następnie w zakrystii, przy pomocy starszych księży - przyjaciół, nałożyli swoje pierwsze szaty duchowne, a Ksiądz Biskup nałożył alumnom komże jako symbol nowego człowieka, który został przez Boga stworzony w sprawiedliwości i świętości prawdy. 

W tym roku strój duchowny przyjęli: Mateusz Anikiej z parafii pw. św. Anny w Krynkach, Marek Bielecki z parafii pw. Jezusa Miłosiernego w Czarnej Białostockiej, Michał Cylwik z parafii pw. Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie, Krzysztof Radomski z parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach.

Od dnia obłóczyn sutanna staje się obowiązującym strojem alumnów. Stanowi ona czytelny znak wyboru drogi kapłańskiej i zobowiązuje do jeszcze bardziej dojrzałego przeżywania tej decyzji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowo obłóczonych alumnach. Polecajmy ich opiece Matki Miłosierdzia, wstawiennictwu św. Jerzego, patrona białostockiego seminarium, oraz ich Aniołów Stróżów.

GALERIA