loading Wczytywanie

Aktualności

102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

| autor:

Odzyskanie przez Polskę Niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Po 123 latach niewoli Polacy utworzyli własne, niezależne państwo.

We środę, 11.11.2020 r. obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Również i nasza wspólnota seminaryjna uroczyście obchodziła tę rocznicę. Alumni II roku przygotowali akademię patriotyczną, w którym została przytoczona historia Polski z okresu zaborów przeplatana wierszami i pieśniami patriotycznymi. 

O godzinie 11:00 w Archikatedrze Białostockiej odbyła się uroczysta Mszą Św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz ze zgromadzonymi kapłanami. W uroczystościach wzięli udział również samorządowcy oraz mieszkańcy Białegostoku. Homilię wygłosił Metropolita Białostocki, w której przypomniał o wielkiej wadze chrześcijaństwa w rozwój polskiego narodu. Na zakończenie Mszy Św. została odśpiewana katolicka pieśń patriotyczna „Boże coś Polskę”, w której prosi się dobrego Boga, aby pobłogosławił wolną Ojczyznę.

Pamiętajmy w modlitwie o wolnej Polsce, dziękujmy za nią Bogu i powierzajmy ją Najświętszej Maryi Pannie. Niech nasza Polska będzie miejscem pełnym miłości, sprawiedliwości i dobra.

GALERIA