loading Wczytywanie

Aktualności

Wkraczamy w okres Adwentu

| autor:

„Głosimy przyjście Chrystusa - nie tylko pierwsze, ale i drugie, o wiele wspanialsze od pierwszego. Pierwsze zwiastowało cierpienie, drugie zaś przyniesie królewski diadem Bożego panowania” (św. Cyryl Jerozolimski)

Sobotni wieczór stał się przedłużonym czuwaniem rozpoczynającym okres Adwentu, a tym samym nowy rok liturgiczny. Pod przewodnictwem ojca duchownego Wojciecha Kapicy wzięliśmy udział w uroczystej Wigilia połączonej z Godziną Czytań. Odśpiewaliśmy hymny i psalmy. Wysłuchaliśmy czytań, Ewangelię oraz homilię. Ojciec Wojciech w homilii podkreślał trzeci wymiar adwentowego oczekiwania. Przez św. Bernarda z Clairvaux jest nazywany adwentem osobistym. Jezus przychodzi do każdego z nas niezależnie od czasu i miejsca. Dokonuje się to w każdej chwili.

„Uważajcie, czuwajcie …” (Mk 13,33). Niech ten okres Adwentu będzie dla każdego z nas czasem przygotowania się na powtórne przyjście Jezusa, na liturgiczną uroczystość Bożego Narodzenia, a przede wszystkim na uważne, codzienne kroczenie w Bożej obecności. 

GALERIA