loading Wczytywanie

Aktualności

WIGILIA 2020

| autor:

Słowo adwent pochodzi od łacińskiego rzeczownika adventus i oznacza przyjście. To właśnie w tym czasie oczekujemy na narodziny, przyjście naszego Pana.

Łamanie się opłatkiem, wzajemne składanie życzeń, wspólna wieczerza, śpiew kolęd jest powodem radości u wielu ludzi. Przygotowania do wigilii seminaryjnej rozpoczęło się kilka dni wcześniej. Alumni roku V mieli trudne zadanie przygotowania wszystkich dekoracji, wykonania spektakularnego żłobka, a także przedstawienia zebranym gościom tzw. “Jasełek”. Dzięki sprawnej organizacji 22 grudnia 2020 roku o godzinie 16:00 mogliśmy rozpocząć wigilijne spotkanie.

Ze względu na pandemię koronawirusa świętowaliśmy w mniejszy gronie. Na wigilię przybyli ks. abp. Tadeusz Wojda, ks. abp. Edward Ozorowski, ks. Bp. Henryk Ciereszko, księża moderatorzy z ks. rektorem Marianem Stankowskim oraz księżą profesorowie. Oczywiście na tym spotkania nie mogło zabraknąć alumnów, a w szczególności roku propedeutycznego, którzy mogli spotkać się ze starszymi kolegami

Na początku alumni roku V zaprezentowali swój program artystyczny, po czym ks. diakon odczytał Ewangelie, a abp. Tadeusz Wojda pobłogosławił opłatki. Następnie głos zabrał ks. rektor, który zauważył, że wigilia jest dobrą okazją, aby sobie wzajemnie podziękować za otrzymane dobro. Po części oficjalnej nastąpiło wzajemne składanie życzeń, wspólny posiłek przy stole i śpiewanie kolęd. Nie mogła oczywiście zabraknąć ulubionej kolędy alumnów “Mesyjasz przyszedł”, która stała się tradycją. Całej wieczerzy towarzyszyła niezwykle magiczna atmosfera. Po całych uroczystościach alumni udali się na długo wyczekiwaną przerwę świąteczną do swoich domów.

GALERIA