loading Wczytywanie

Aktualności

Spotkanie z Gronem Przyjaciół Seminarium

| autor:

Dnia 23 października w budynku Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku odbył się dzień skupienia Grona Przyjaciół Seminarium.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10 w auli św. Kazimierza. Wszystkich, licznie zebranych gości, przywitał rektor AWSD ks. dr. Marian Strankowski. Dalszą część poprowadził ojciec duchowny ks. Wojciech Kapica, który konferencję duchową oraz przedstawił zebranym alumnów okresu propedeutycznego oraz pierwszego roku. Poszczególnym osobom powierzona została opieka duchowa nad najmłodszymi kandydatami do kapłaństwa.

Kolejnym, najważniejszym punktem wspólnego spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem księdza rektora, który wygłosił również homilię. Mszę koncelebrowali członkowie zarządu seminarium. Po zakończonej Mszy świętej, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, w modlitwie różańcowej wspólnie modliliśmy się o nowe i liczne święte powołania kapłańskie i za wszystkich już powołanych.

Dzień skupienia zakończył wspólny obiad, kawa i słodki poczęstunek, który był doskonałą okazją do rozmowy kleryków z tymi, którzy stanowią duchowe zaplecze ich formacji.

GALERIA