loading Wczytywanie

Aktualności

103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

| autor:

​Dzień 11 listopada koncentruje uwagę wszystkich Polaków wokół Święta Narodowego. W całym kraju tego dnia odbywają się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Białostockie Seminarium także uczciło ten patriotyczny dzień.

O godzinie 11:00 w Archikatedrze Białostockiej odbyła się uroczysta Mszą Św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował Arcybiskup Józef Guzdek wraz ze zgromadzonymi kapłanami. Na tą uroczystość przybyło wiele osób ze środowiska wojskowego i samorządowego, a także wzięli w niej udział alumni z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium w Białymstoku. Homilię wygłosił Metropolita Białostocki, w której nawiązywał do sytuacji na granicy Polsko-Białoruskiej. Zachęcał do dialogu i jedności oraz zaapelował, by nie używać wulgaryzmów i języka pogardy wobec stróżów bezpieczeństwa. Na zakończenie Mszy Św. została odśpiewana katolicka pieśń patriotyczna „Boże coś Polskę”, w której prosi się dobrego Boga, aby pobłogosławił wolną Ojczyznę.

Wieczorem, tego samego dnia, Radosław Popko, alumn II roku, przygotował wieczór patriotyczny, w którym została przytoczona historia Polski z okresu zaborów przeplatana pięknymi pieśniami patriotycznymi. 

Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy dbają o bezpieczeństwo naszej ojczyzny. Niech nasza Polska będzie miejscem pełnym miłości, sprawiedliwości i dobra.