loading Wczytywanie

Aktualności

Modlitwa w intencji zmarłych

| autor:

W sobotnie popołudnie nasza wspólnota seminaryjna zgromadziła się na modlitwie w intencji zmarłych pasterzy, kapłanów, wykładowców, pracowników i dobroczyńców naszej Alma Mater.

Celebracji przewodniczył ks. bp dr Henryk Ciereszko, natomiast homilię wygłosił prefekt okresu propedeutycznego naszego seminarium – ks. Radosław Garbecki.

Kaznodzieja swoje refleksje snuł wokół tematu ludzkiego życia i śmierci. Zaznaczył, że urodziliśmy się nie po to, żeby umrzeć, ale aby żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie. Na to życie w Chrystusie otwiera nas nasza wiara. 

Kiedy ufam Chrystusowi, to wierzę, że On jest! Droga Chrześcijańska przejawia się w zaufaniu. Naśladuję Go, idąc za nim. Stawiam swoje stopy w jego ślady. W wierze naśladowanie Chrystusa jest ważniejsze niż tylko oddawanie mu czci. W konsekwencji tego wszystkiego nasza wiara przejawia się bardziej w czynach, niż deklaracjach i słownych stwierdzeniach – mówił ks. Radosław Garbecki.

Nasza modlitwa była wyrazem wdzięczności i pamięci wobec tych, którzy swoją pracą z oddaniem poświęcili się naszej uczelni. W minionym roku nasza wspólnota pożegnała: ks. Mariana Wydrę (wykładowcę homiletyki i socjologii) oraz Pana Marka Dolatę (wykładowcę filozofii).

Na zakończenie Liturgii Mszy Świętej odśpiewaliśmy modlitwę Anioł Pański w intencji zmarłych.

  

  

Wszechmogący Boże, wysłuchaj nasze modlitwy, które zanosimy z wiarą w Twojego Syna zmartwychwstałego i umocnij naszą nadzieję, że razem z Twoimi wiernymi zmarłymi wszyscy zmartwychwstaniemy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.


Requiescant in pace!

GALERIA