loading Wczytywanie

Aktualności

Koncert kolęd 2023

| autor:

„Przybądźcie dziś wierni, tak rozradowani, biegnijcie czym prędzej do Betlejem: Król nieba, ziemi dla nas narodzony!” – fragment hymnu „Adeste fideles”

Święto Ofiarowania Pańskiego, znane także w pobożności ludowej jako święto Matki Bożej Gromnicznej, zgodnie z polską tradycją kończy czas wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Naszą radością jest fakt, że od kilku lat w naszym seminarium, podobnie jak w wielu parafiach diecezji, możemy gromadzić się, aby, po opadnięciu już emocji związanych z przeżywaniem Uroczystości Narodzenia Pańskiego, ponownie pochylić się nad tajemnicą Wcielonego Słowa. Okazję ku temu daje nam cyklicznie przez nas organizowany Koncert kolęd.

Tegoroczna edycja była tym bardziej szczególna, że po kilkuletniej przerwie mogliśmy usłyszeć reaktywowany chór seminaryjny, składający się z alumnów od roku I do V, pod kierunkiem nowego dyrygenta – Pana Jana Krutula. Wielką radością było dla nas móc wysłuchać także pięknych utworów w wykonaniu naszego gościa specjalnego – Weroniki Słomy, studentki śpiewu solowego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Tego wieczoru usłyszeliśmy szereg przepięknych kolęd i pastorałek. Chór seminaryjny wykonał średniowieczny hymn „Adeste fideles”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Hej w dzień narodzenia” oraz „Niepojęte dary”, zaś nasza artystka, Weronika Słoma, uraczyła nas niesamowitymi wykonaniami kolęd: „Lulaj synku, lulaj”, „Z narodzenia Pana”, „Zaśnij Dziecino”, i „Mizerna cicha”. Nie zabrakło oczywiście także wspólnego śpiewania utworów, takich jak „Wśród nocnej ciszy” czy też, szczególnie bliskiej naszej wspólnocie seminaryjnej, pastorałki „Mesyjasz przyszedł”. To wydarzenie z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Pana Jana Krutula – dyrygenta naszego seminaryjnego chóru, za przygotowanie artystyczne całej uroczystości, jak również za profesjonalny akompaniament podczas wykonywania wszystkich utworów. Dziękujemy także Weronice Słomie za poświęcony czas, a nade wszystko za zapierające dech w piersiach wykonania poszczególnych kolęd.

Niech obecność Chrystusa, Wcielonego Słowa, towarzyszy nam każdego dnia.

GALERIA