loading Wczytywanie

Aktualności

28. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna

| autor:

6 maja 2023 roku moderatorzy i alumni AWSD w Białymstoku wzięli udział w 28. Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn do Krypna.

Od blisko 30 lat, w pierwszą sobotę maja, organizowana jest w archidiecezji białostockiej Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tegorocznej edycji, kończącej 60. Tydzień Modlitw o Powołania, patronował w sposób szczególny bł. Stefan Wyszyński, a jego słowa: „Wszystko postawiłem na Maryję”, przyświecały pątnikom jako hasło przewodnie całej pielgrzymki. Na pielgrzymim szlaku zebrało się blisko 800 mężczyzn. Wśród nich byli również moderatorzy i klerycy AWSD w Białymstoku.

Pątników w sobotni poranek wyprawił w drogę Jego Ekscelencja ks. abp Józef Guzdek, metropolita białostocki, który podkreślił wagę i potrzebę odbywania tego typu pielgrzymek, zwracając uwagę, że wiele ważnych wydarzeń, o których czytamy na kartach Starego Testamentu, miało miejsce właśnie w drodze.

Jednej z grup, które wyruszyły do krypniańskiego sanktuarium spod archikatedry białostockiej, przewodził ks. Adam Kozikowski – prefekt i prokurator AWSD w Białymstoku. Czynnie w przebieg pielgrzymki zaangażowali się również klerycy seminarium, wspierając kapłanów w prowadzeniu modlitw oraz śpiewów, a także towarzysząc pątnikom w licznych rozmowach, dotyczących również sprawy rozeznawania życiowego powołania.

Na zakończenie wspólnego pielgrzymowania w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie miała miejsce uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. abp. Edwarda Ozorowskiego. Funkcje liturgiczne podczas tejże Eucharystii pełnili alumni białostockiego seminarium.

28. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna stanowiła piękne zwieńczenie obchodzonego w Kościele powszechnym jubileuszowego, 60. Tygodnia Modlitw o Powołania. Jako wspólnota seminaryjna jesteśmy wdzięczni za wszelką okazaną nam dobroć i gościnę. Liczymy na wiele dobrych owoców tego błogosławionego czasu.

Matko Boża Pocieszenia, módl się za nami! 

GALERIA