loading Wczytywanie

Specialne

SPOTKANIA POWOŁANIOWE 2024

Grupa „Podejmij Życie”

Podczas comiesięcznych spotkań poznajemy metody rozeznawania duchowego oraz narzędzia pomagające w dokonaniu właściwego wyboru. W trakcie 6 spotkań poruszamy takie tematy jak: powołanie, poznanie Boga, rozeznawanie duchowe, poznanie siebie, podejmowanie decyzji, wdzięczność.

Zbiórka ministrancka:

Sobotnie spotkanie dedykowane ministrantom ze szkoły podstawowej. Celem jest prezentacja codzienności seminaryjnego życia oraz drogi powołania kapłańskiego. Grupy przyjmujemy po uprzednim zgłoszeniu (tel. 510 915 350). Rozpoczęcie o godz. 10:00, zakończenie obiadem o 12:30.

Proponujemy następujące terminy: 24 lutego, 20 kwietnia, 18 maja

Wielkoczwartkowe spotkanie ministrantów w AWSD

Tradycyjne wielkoczwartkowe spotkanie ministranckie, połączone z konkursem wiedzy liturgicznej. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich ministrantów z naszej archidiecezji wraz z księżmi opiekunami.

28 marca (bezpośrednio po Mszy św. Krzyżma w białostockiej katedrze)

Rekolekcje powołaniowe:

Trzydniowe rekolekcje służące rozeznaniu drogi życiowej. Poprzez rozważanie Pisma Świętego, konferencje, modlitwę, spotkania w grupach staramy się razem odkrywać dobroć i miłość Boga oraz doświadczać jego obecności. Rozpoczęcie w piątek o godz. 16:30, zakończenie w niedzielę o 12:30.

5-7 kwietnia (pt.-ndz.)

„Pójdź za mną” – spotkanie powołaniowe

Zapraszamy młodzież z naszej archidiecezji do wspólnej modlitwy za powołanych oraz w intencji nowych powołań. Rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 18:00, po niej nabożeństwo majowe oraz spotkanie, w czasie którego wspólnie zastanowimy się nad tym kim jest kapłan i dlaczego jest tak potrzebny w świecie? Wysłuchamy świadectw kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

10 maja, godz. 18:00

„Cztery drogi – jeden cel, czyli ksiądz 4D” – dzień otwarty w AWSD

Dzień otwarty w naszym seminarium to doskonała okazja do poznania specyfiki seminaryjnego życia. Zapraszamy szczególnie młodzież szkolną wraz z katechetami do odwiedzenia naszej uczelni. W czasie spotkania zostaną przedstawione etapy formacji seminaryjnej oraz istotne wydarzenia, które stanowią kolejne kroki alumna na drodze ku kapłaństwu (obłóczyny, posługi, święcenia). Będzie możliwość zwiedzania całego obiektu.

16 maja, godz. 9:00 - 16:00

Dzień skupienia Grona Przyjaciół Seminarium

W miesiącu maryjnym zapraszamy Grono Przyjaciół Seminarium na modlitwę dziękczynną za nowo wyświęconych kapłanów. W programie nabożeństwo majowe, Eucharystia celebrowana przez księży neoprezbiterów z błogosławieństwem prymicyjnym oraz poczęstunek.

27 maja, godz. 16:30