loading Wczytywanie

Aktualności

Zostań klerykiem na jeden dzień!

| autor:

Wspólnota AWSD w Białymstoku miała przyjemność gościć młodych mężczyzn podczas dnia skupienia. Każdy z nich, mógł poczuć się jak alumn.

W dniach 13 i 14 maja br. w naszym Seminarium odbył się dzień skupienia młodzieży męskiej ph. „Zostań klerykiem na jeden dzień”. Dwunastu młodych ludzi miało możliwość przeżycia jednej doby w naszej Alma Mater na zasadach takich samych, jak alumni.

Dzień skupienia rozpoczął się konferencją ks. Dariusza Sokołowskiego, ojca duchownego, którą oparł na ewangelicznej rozmowie Jezusa z bogatym młodzieńcem. Treści usłyszane i przeżyte w tym czasie rekolektanci mogli uzewnętrznić podczas dzielenia w małych grupach, którym przewodzili alumni IV roku. Wieczorem wszyscy mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Sobota rozpoczęła się poprzedzoną Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP wspólną Eucharystią. Przewodniczył jej ojciec duchowny ks. Jan Bielski, który w wygłoszonej homilii rozważył rolę modlitwy wspólnoty Kościoła w powołaniu patrona dnia, św. Macieja Apostoła. Po Mszy Świętej i śniadaniu, cała wspólnota – nasi drodzy Goście, księża moderatorzy oraz alumni spotkali się na wspólnotowej kawie. Po niej obejrzeliśmy film powołaniowy pt. Rybacy ludzi, którego treść skomentował w drugiej już konferencji ojciec Dariusz Sokołowski. Następnym punktem dnia było nabożeństwo majowe w seminaryjnej kaplicy, podczas którego w słowie komentarza do sceny Zwiastowania Matce Bożej, al. Karol Godlewski zwrócił uwagę na rolę łaski w odczytaniu powołania, rolę nadziei w pójściu za jego głosem i rolę Matki Bożej w wytrwaniu na obranej drodze. Po „majowym” nasi Goście spotkali się z ks. Andrzejem Proniewskim, rektorem AWSD.

Dzień skupienia zakończył się medytacją Słowa Bożego w kaplicy, a następnie wspólnym grillem w seminaryjnym ogrodzie

GALERIA