loading Wczytywanie

Aktualności

XIV PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI w AWSD

| autor:

AWSD w Białymstoku współorganizuje kolejną edycję święta nauki i sztuki w naszym mieście. 18 maja odbyły się przygotowane przez alumnów wydarzenia festiwalowe.

Już XIV raz w Białymstoku odbywa się Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. AWSD włącza się do wspólnego święta uczelni naszego miasta, by pokazać wartości chrześcijańskie w gąszczu współczesnej kultury. Plan wydarzeń objął sześć propozycji.

Dzień rozpoczął wykład ks. prof. Tadeusza Kasabuły o św. Wojciechu, który ukazał zebranym biografię męczennika. Następnie odbyło się spotkanie z ks. ppłk. Stefanem Zdasienią, uczestnikiem misji pokojowej w Bośni w latach 1998-1999. Kolejną propozycją było świadectwo wygłoszone przez al. Roberta Matysa oraz al. Stanisława Bolestę na temat przeżytych przez nich pielgrzymek, wysłuchano również rozważań nad zagadnieniem powołania przeprowadzonych przez al. Karola Godlewskiego. Zwieńczeniem spotkania w auli św. Kazimierza było świadectwo życia misyjnego o. Jana Bielskiego. Równolegle odbywało się zwiedzanie seminarium. Poszczególne propozycje przygotowali alumni w porozumieniu z ks. prorektorem Marianem Strankowskim.

Najważniejszym punktem dnia było nabożeństwo majowe w ogrodzie seminaryjnym.

Cieszy duże zainteresowanie przybyłych gości. AWSD jest najstarszą uczelnią wyższą w Białymstoku. Działa nieprzerwanie od 1945 roku, kontynuując przedwojenną tradycję wileńską.  

GALERIA