loading Wczytywanie

Aktualności

Zakończenie roku akademickiego

| autor:

W sobotę 18. czerwca wspólnota seminaryjna zakończyła kolejny rok formacyjny.

W uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej uczestniczyli członkowie zarządu naszej uczelni, księża profesorowie oraz alumni, którzy rozpoczynają trzymiesięczną przerwę wakacyjną. Homilię wygłosił ks. Jan Bielski ojciec duchowny naszego seminarium, który w tym roku rozpoczął pracę w naszej wspólnocie.

W minionym roku akademickim formację w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku rozpoczęło siedmiu alumnów, dziewięciu alumnów III roku przyjęło stój duchowny i zostało ustanowionych lektorami. Posługę akolitatu otrzymało sześciu alumnów.

W minionym roku akademickim wyświęcono sześciu kapłanów oraz dziesięciu nowych diakonów.

W czasie odpoczynku alumni oprócz pobytu na terenie swoich rodzinnych parafii uczestniczą w licznych akcjach duszpasterskich w naszej diecezji oraz w wydarzeniach o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku liczna grupa alumnów będzie uczestniczyła w lipcowych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Będzie można także ich spotkać na wakacyjnych oazach młodzieży, Charyzmatycznych Dniach Młodych w Hermanówce oraz na szlakach pielgrzymek do Różanegostoku, Częstochowy, Wilna i Krypna.

GALERIA